Strona głównaO marce
O marce

Marka Dekoral Gold została wprowadzona na Polski rynek w 2006 roku. Równocześnie oferta marki  zaistniała także na rynku Węgierskim i Słowackim pod nazwą Pro Gold.

Marka Dekoral Gold bazowała na doświadczeniu marek narzędzi malarskich PPG sprzedawanych na rynku Holenderskim oraz Brytyjskim. Jednak wszystkie produkty w marce Dekoral Gold były przetestowane i dobrane do wymogów konsumentów na rynku Polskim. Wprowadzenie marki Dekoral Gold zostało poprzedzone licznymi badaniami rynkowymi oraz przy współpracy z Akademią Technik Malarskich pełnymi testami narzędzi i farb, które były sprzedawane na rynku Polskim.

Marka od początku adresowana była do profesjonalistów - malarzy
i pracowników firm remontowo-budowlanych stosujących narzędzia
w codziennej pracy, jak i do użytkowników indywidualnych stosujących wałki i pędzle sporadycznie. Celem wprowadzenia marki było stworzenie kompleksowej oferty narzędzi do aplikacji farb marek PPG, jak: Dekoral, Domalux i Drewnochron. Narzędzia te miały gwarantować optymalną jakość malowania produktami PPG oraz umożliwiać osiągnięcie najlepszego efektu dekoracyjnego.

Początkowo oferta marki liczyła około 120 pozycji asortymentowych i wraz z rozwojem marki uległa zwiększeniu. Od początku wprowadzenia marki Dekoral Gold na rynek jej asortyment był sprzedawany zarówno poprzez sieć Centrów Dekoral, jak i sieć sklepów Studio Dekoral, a także poprzez inne niezależne sklepy detaliczne działające na terenie całego kraju.

W roku 2007 i roku 2008 zostały wprowadzone nowe produkty dedykowane tylko na rynek Polski, wśród nich znalazły się specjalistyczne wałki oraz nowe rodzaje pędzli i szpachli. Wraz z rozwojem oferty farb PPG została zmodyfikowana oferta marki Dekoral Gold. W roku 2009 zostały wprowadzone narzędzia do efektów dekoracyjnych Włoskie Impresje marki Dekoral, szpachle do Stucco marki Sigma oraz szpachle parkieciarskie i wałki do lakierów Domalux.

Aktualnie oferta marki liczy ponad 150 pozycji asortymentowych i jest dostępna w ponad 300 punktach sprzedaży detalicznej.
 

Gdzie kupić